Każdego roku w naszej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Tutti przez dwa miesiące prowadzimy bezpłatne konsultacje z naszymi specjalistami. W tym roku – w edycji lutowej i następnie październikowej – chcemy zaprosić do rozmowy wszystkich tych, którzy szukają konsultacji, wsparcia, a w przyszłości i diagnozy, terapii w zakresie diagnozy interdyscyplinarnej małego dziecka oraz konsultacji w zakresie terapii odruchowej INPP. Ponadto służymy też wsparciem i radą wszystkim tym, którzy chcą rozpocząć program Wczesnego Wspomagania Rozwoju dla swojego dziecka lub kształcenia specjalnego.
Szczególnie zapraszamy do rozmowy rodziców, opiekunów, tych wszystkich, którzy są zaniepokojenie zachowaniem dziecka, którzy nie dostrzegają kamieni milowych w procesie rozwoju, którzy borykają się z różnymi opóźnieniami. Nasze konsultacje mogą być też pomocne dla tych rodziców, którzy widzą jakieś niepokojące rzeczy w zachowaniu dziecka i nie wiedzą, jak rozpocząć poszukiwania pomocy. Co zrobić w pierwszej kolejności, do jakiego specjalisty się udać, od czego w ogóle zacząć i czy rzeczywiście mają się czym martwić.
Zapraszamy Was do Tutti, by normalnie i po ludzku rozmawiać. Chcemy rozmawiać o rozwoju dziecka i jego naturalnych etapach, rozmawiać o problemach, które możemy napotkać, o zaburzeniach, które mogą dotknąć lub dotknęły Wasze dziecko. Przez cały luty służymy wsparciem i nie tylko specjalistycznym, ale i dobrym słowem, które naprowadzi na odpowiednią drogę w nieraz długim procesie diagnozowania.
Przy okazji bezpłatnych konsultacji, przypominamy także, że od początku stycznia nasza placówka bierze udział w rządowym projekcie „Za życiem”, do którego zapraszamy rodziców i dzieci, wymagających większej liczby godzin wsparcia WWR. Być może nasze konsultacje okażą się pierwszym krokiem do zgłoszenia w projekcie i będziemy mogli przeznaczyć dodatkowe, bezpłatne godziny terapii dla Waszych dzieci.
Kolejna edycja Porozmawiajmy o! – naszych autorskich, bezpłatnych konsultacji dopiero w październiku.
Pytania i zgłoszenia przyjmujemy pod numerami telefonu: +48 500 482 290 oraz +48 732 933 443
Więcej o programie WWR oraz rządowym programie Za życiem znajdziecie poniżej:
Poprzednia edycja Porozmawiajmy o!
Trudności i niepowodzenia szkolne
Diagnoza interdyscyplinarna małego dziecka