Osteopatia dla niemowląt, czyli konsultacja dla rodziców niemowlaków już w Tutti

Przyjście na świat dziecka to prawdziwy przełom. Dla rodziców i dla dziecka. Pojawia się wiele nowych zagadnień, pojawia się zmęczenie, pojawiają się wątpliwości. Nastaje nowe życie, które próbujemy intuicyjne opanować. Intuicyjnie, bo przecież dziecko nie rodzi się z instrukcją obsługi. My też nie stajemy się rodzicami z dnia na dzień. To proces, w którym intuicja pomaga. Biorąc pod uwagę, jak często my – rodzice – zmagamy się z różnymi problemami i pytaniami, na które nie znamy odpowiedzi, warto udać się na konsultacje osteopatyczne, zwłaszcza kiedy intuicja podpowiada nam, że nie wszystko wygląda tak, jak powinno – kiedy czujemy niepokój i strach o rozwój maluszka.

Obserwacja rozwoju dziecka w ujęciu osteopatycznym jest obserwacją spokojną, przyjazną i holistyczną. Możemy ją bezpiecznie zastosować u niemowlaków urodzonych bez problemów, jak i u tych, u których możemy się spodziewać problemów rozwojowych, z różnych przyczyn. Na czym polegają konsultacje osteopatyczne w Tutti?

1/ Przeanalizowanie i obserwacja kolejnych etapów rozwoju dziecka począwszy od analizy poszczególnych faz narodzin:

2/ Przygotowanie planu i określenie etapów postępowania terapeutycznego uwzględniającego postawione dotychczas diagnozy i ewentualne choroby lub ich brak:

Konsultacje osteopatyczne prowadzimy pod kątem:

1/ Działań i podjętych interwencji w czasie porodu oraz ich wpływu na matkę i dziecko

2/ Problemu płaczącego dziecka – próbujemy określić, czy mamy do czynienia z przyczynami neurologicznymi, biomechanicznymi czy żołądkowo-jelitowymi

3/ Trudności w karmieniu – oceniamy, jak dziecko chwyta pierś, jak przylega do piersi w czasie karmienia

Konsultacje osteopatyczne przeznaczone są dla rodziców nie tylko nowo narodzonych niemowląt, ale prowadzimy je także pod kątem prawidłowego rozwoju dziecka w pierwszych latach życia:

Przygotowane dla Państwa konsultacje osteopatyczne przeznaczone są dla dzieci, u których zauważamy pewne problemy, zwłaszcza w powyższych zakresach, ale i dla dzieci, u których nic poważnego nie znajdujemy, ale chcemy po prostu sprawdzić, czy rozwój następuje prawidłowo i harmonijnie.

Zapraszamy do Tutti.

Konsultacje niemowlęce od 0 do 12 miesiąca życia już dostępne!

Umawiamy się tutaj: +48 500 482 290