Porozmawiajmy o! Nowa edycja bezpłatnych konsultacji z terapeutami Tutti już 01-28 lutego!

Rusza kolejna, czwarta już! edycja naszego autorskiego projektu bezpłatnych konsultacji z terapeutami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Tutti – POROZMAWIAJMY O! Konsultacje odbędą się w terminie 03 – 28 października, a ich formę możecie wybrać samodzielnie: na żywo – w gabinecie (Świętochłowice lub Katowice) lub online. Zapisy już wystartowały. Tegoroczna, jesienna edycja będzie miała nieco inny charakter niż poprzednie. Bowiem, tym razem zapraszamy na konsultacje związane z przygotowaniem do diagnozy interdyscyplinarnej małego dziecka oraz do diagnozy INPP.

Te pierwsze, w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Tutti wystartowały wiosną tego roku, te drugie już od dłuższego czasu cieszą się niemałym powodzeniem wśród naszych pacjentów.

Diagnoza INPP to diagnoza odruchów pierwotnych i ich poprawnego wygaszenia oraz przekształcenia w odruchy posturalne. To temat rzeka, gdyż podstawowych odruchów mamy sporo i każdy z nich odpowiada i wpływa na coś innego. Analiza odruchów pozwala nam ocenić, czy dziecko osiągnęło gotowość szkolną, czasami pozwala zdiagnozować częste infekcje ucha czy gardła. Odruchy pierwotne, które nie zostaną wygaszone do osiągnięcia wieku szkolnego, mogą mieć bezpośrednie powiązanie z różnymi problemami, takimi jak: równowaga, koordynacja ręka-oko, koncentracja, postawa ciała, a nawet choroba lokomocyjna. Jeżeli zauważyliście Państwo jakieś trudności u swojego dziecka, możecie umówić się na konsultację do diagnozy INPP. Jeżeli chcecie zgłębić temat, nie wiecie do końca o co chodzi w metodzie INPP  i uważacie, że Wasze dziecko jest sprawne, zdrowie i rozwija się prawidłowo – także możecie umówić się na konsultację do diagnozy INPP. Bardzo często spotykamy się z takimi przypadkami w naszej praktyce, głównie wynika to z chęci (uzasadnionej!) oceny gotowości szkolnej.

W przypadku konsultacji do diagnozy interdyscyplinarnej małego dziecka, szczególnie zapraszamy osoby zaniepokojone rozwojem swojego maluszka. Zapraszamy tych rodziców, którzy chcieliby spojrzeć na rozwój dziecka w wielu obszarach: fizycznym i motorycznym, emocjonalnym, społecznym, poznawczym, osobowym i zmysłowym. Na konsultacje zapraszamy szczególnie tych rodziców, którzy obserwują lub którym wydaje się, iż rozwój dziecka nie jest harmonijny i nie idzie zgodnie z normą oraz wyznaczonymi ramami czasowymi. Zapraszamy tych, którzy nie zauważają kamieni milowych w rozwoju maluszka, i których to niepokoi.

Dodatkowo, w ramach projektu prowadzone będą konsultację dla rodziców zainteresowanych Wczesnym Wspomaganiem Rozwoju oraz Kształceniem Specjalnym dla swojego dziecka.

Bezpłatne konsultacje w ramach autorskiego projektu Tutti Porozmawiajmy o! odbędą się w terminie 03 – 28 października. Zapisy drogą telefoniczną i mailową. Szczegółowy harmonogram udostępnimy Państwu w najbliższych dniach.

tel.: +48 500 482 290 | Katowice

tel.: +48 791 933 449 | Świętochłowice
e-mail: biuro@btk-integracja.pl /prosimy podać miejsce spotkania w tytule wiadomości

 

Więcej o diagnozie INPP oraz diagnozie interdyscyplinarnej:

Diagnoza interdyscyplinarna małego dziecka

Diagnoza interdyscyplinarna jak to wygląda

Gotowość szkolna Twojego dziecka

INPP dla 7-latków

Wszystko o WWR

Odruchowy program szkolny

Niewygaszone odruchy pierwotne

Dla kogo diagnoza INPP

Odruchy pierwotne a choroba lokomocyjna

Czym są odruchy pierwotne i metoda INPP

Infekcja ucha a odruchy pierwotne

Formy pracy WWR

Metody pracy WWR

Co powinna zawierać ocena gotowości szkolnej