Tutti w Świętochłowicach już działa!

We wrzesień wchodzimy z nową energią! Nasza Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Świętochłowicach już działa i zaprasza do umawiania terminów wizyt. Na pokładzie znajdziecie między innymi terapeutę odruchów INPP, pedagoga specjalnego, psychologów oraz terapeutę SI. Niezwykle ważną informacją, jaką chcemy z Wami podzielić jest to, iż przeprowadzamy diagnozę interdyscyplinarną małego dziecka. Kolejnym niezwykle istotnym elementem naszego funkcjonowania jest fakt, iż prowadzimy także WWR dla dzieci z orzeczeniem.

O tym, jak zorganizować Wczesne Wspomaganie Rozwoju dla dziecka pisaliśmy dla Was wielokrotnie. Odsyłamy zainteresowanych znów do naszego instruktażowego tekstu. Jesteśmy w stanie zagwarantować wdrożenie WWR wszystkim dzieciom, które do nas trafią – dysponując odpowiednimi specjalistami. WWR w procesie zaburzeń rozwojowych jest kluczowy. To ważne, bo dzięki niemu dziecko ma zdecydowanie większe szanse na zintegrowany i harmonijny rozwój, na niwelację wad i zmniejszenie poziomu zaburzeń, z którymi się boryka.

Diagnoza interdyscyplinarna z kolei pozwala spojrzeć na małe dziecko całościowo. Przeanalizować – od jego życia płodowego, poprzez poród i pierwszy rok życia – kamienie milowe, fazy rozwoju i nabywane, kolejne umiejętności. Diagnoza ta, dzięki szerokiemu wywiadowi wstępnemu, pozwala wychwycić nawet najmniejsze problemy, które się pojawiły, i które mogą – choć oczywiście nie muszą – powodować kolejne, już znaczące rozwojowe trudności.

Oprócz tego, w świętochłowickiej Tutti znajdziecie pedagoga specjalnego i psychologa dziecięcego, u których można umówić konsultację wstępną, ale także przeprowadzić diagnozę dziecka i prowadzić stałe spotkania terapeutyczne. Spotkanie pozwoli ocenić stan dziecka, poziom zaburzeń, da wsparcie i pomoże ustalić, co dalej – jaka konsultacja jest niezbędna, jaką terapię zastosować, gdzie udać się po pomoc.

W zespole specjalistów jest także terapeuta SI, którego niektórzy z Was, mieli już okazję poznać, przy organizowanych przez nas bezpłatnych zajęciach SI dla dzieci. Zaburzenia integracji sensorycznej są dość powszechne u dzieci z innymi, poważnymi zaburzeniami – jak spectrum autyzmu, czy zespół downa. To także temat, który może dotyczyć w pełni sprane osoby.

Na koniec należy wspomnieć o terapeucie odruchów INPP, czyli odruchów pierwotnych. Tych, które pojawiają się zawsze w chwili narodzin, i które mają czas, by samodzielnie wyhamować. Co jednak się dzieje, kiedy do 7 roku życia dziecka nie wyhamowały? Mogą powodować wiele trudności, w tym przede wszystkim trudności szkolnych, jak brak skupienia uwagi, brak koncentracji, złą postawę ciała, nieumiejętność czytania czy pisania i wiele, wiele innych. Dlatego już dziś zapraszamy także do nas na konsultacje wszystkie dzieci, które już za chwilę rozpoczną pierwszą klasę. By sprawdzić, czy gotowość szkolna została osiągnięta.

Zapraszamy do kontaktu: tel.: +48 791 933 449