Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Już dziś wieeelkie święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, który i my od rana świętujemy. Wiek przedszkolny jest niezwykle ważnym etapem rozwoju dzieci. Zwykle to pierwsze kontakty z rówieśnikami, pierwsze przyjaźnie, pierwsze zetknięcie się z innymi poglądami i innym wychowaniem. Waga edukacji przedszkolnej w edukacji i ukierunkowaniu dziecka jest ogromna, dlatego każde dziecko powinno mieć dostęp do przedszkola i każde powinno być w nim traktowane z szacunkiem i godnością.

Każdego dnia myślimy o naszych bajkowych przedszkolakach. O ich przeżyciach, radościach, smutkach. Widzimy małych ludzi, będących na początku swojej wielkiej drogi. Pomagamy im w realizowaniu swoich marzeń, pomagamy im w kształtowaniu siebie, nabywaniu umiejętności i pielęgnowaniu talentów.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka niech będzie też dniem refleksyjnym – pomyślmy o poziomie edukacji, o tym, w jaki sposób chcemy prowadzić w świecie nauki nasze dzieci, o tym, jak upowszechnić aktywność przedszkolną wśród tych, dla których jest niedostępna lub tych, którzy nie chcą z niej korzystać.

Każde dziecko ma prawo do edukacji od najmłodszych lat. Każde dziecko w wieku przedszkolnym wykazuje niesamowity pęd do wiedzy. Chce poznać i zbadać wszystko. Pozwólmy mu!