Witamy Panią Jesień

Przyszła jesień, nie ma na to rady. Jak co roku, przybycie Pani Jesień do naszego przedszkola i żłobka to wieeeelkie wydarzenie, w którym uczestniczą wszystkie nasze dzieci. Przygotowań nie było końca. Kolory jesieni zawitały już do naszej szatni, kolorowe liście pojawiały się w oknach. Jesień – wbrew pozorom – może być cudna. My, w Bajkowej i Tęczowej Krainie zrobimy wszystko, żeby taka była!

Co planujemy w najbliższych miesiącach? Nadal sporo aktywności na świeżym powietrzu – spacery podczas których będziemy zbierać dary jesieni, a później wykorzystywać je w naszych pracach plastycznych, omawiać i wykorzystywać na wszelkie sposoby. Na pewno nie zabraknie również jesiennych rozmów o pogodzie i zjawiskach atmosferycznych, charakterystycznych dla najbliższych miesięcy. Na pewno przejrzymy też jesienną garderobę i… zaprzyjaźnimy się z kaloszami!

Codziennie też będziemy Was zachęcać do spędzania, długich jesiennych wieczorów razem. Polecać książki do czytania, polecać wycieczki do lasu i zabawę w kałużach. Bo jesień, dobrze zaplanowana i jeszcze lepiej spędzona, może być piękna i miła!