FAQ

JAK BEZPIECZEŃSTWO

W Bajkowej i Tęczowej Krainie dbamy o bezpieczeństwo. Nasze placówki są zamykane na klucz, tak by dzieci samodzielnie nie mogły wyjść, i tak by nikt niepożądany z zewnątrz nie mógł wejść. Wszystkie urządzenia i zabawki posiadają wszystkie niezależne atesty, są także na bieżąco dezynfekowane. Zarówno placówka, jak i dzieci oraz opiekunowie mają zapewnione ubezpieczenie.

Nasi opiekunowie przeszli kurs pierwszej pomocy, a wszyscy pracownicy zostali zweryfikowani w rejestrze przestępstw na tle seksualnym oraz rejestrze karnym.

W Bajkowej i Tęczowej Krainie zapewniamy także bezpieczeństwo psychiczne. Pociechy oddane pod naszą opiekę są radosne, szczęśliwe i uwielbiają chodzić do żłobka oraz przedszkola.

JAK JEDZENIE

Zapewnione w naszych placówkach wyżywienie jest zgodne z wymaganiami dla danej grupy wiekowej, wynikającymi z aktualnych norm żywienia dla populacji polskiej, opracowanych przez Instytut Żywności i Żywienia im. prof. dra med. Aleksandra Szczygła w Warszawie.

Rodzice mający specjalne wymagania w stosunku do podawanych posiłków, mogą zgłosić takowe w dyrekcji placówki – wszystkie wymagania i wszystkie diety są przez nas realizowane. Dieta zawsze jest dostosowana do indywidualnej diety dziecka. Respektujemy i szanujemy nawyki żywieniowe w każdej odsłonie – wegańskiej, wegetariańskiej, bezglutenowej, inne.

JAK ADAPTACJA

Dajemy czas na poznanie się. Adaptacja dotyczy naszych nowych pociech, które przymierzają się do swojego pierwszego pełnego dnia w żłobku oraz przedszkolu. To czas dla dzieci i ich rodziców. Proces adaptacji przebiega bowiem wraz z rodzicami i zwykle trwa około tygodnia.

W naszych placówkach okres ten jest obowiązkowy, by dzieciom pomóc przystosować się bezpiecznie i komfortowo do nowego środowiska. Okres adaptacji w naszych placówkach jest niezobowiązujący – jeśli po tym okresie zmienicie Państwo zdanie, możecie zrezygnować z formy żłobka / przedszkola. Adaptacja jest realizowana w ramach opłaty adaptacyjnej.

JAK WYPRAWKA

W ramach wyprawki do Bajkowej i Tęczowej Krainy, prosimy rodziców o przygotowanie niezbędnych do codziennego funkcjonowania elementów:

PRZEDSZKOLE

 • kalosze
 • parasol
 • plato przeciwdeszczowe / płaszcz przeciwdeszczowy
 • spodnie wierzchnie przeciwdeszczowe
 • ubranie na zmianę
 • buty / kapcie na zmianę
 • lekką czapkę, czapkę zimową
 • zestaw do mycia zębów (kubek, pasta, szczoteczka)

Dodatkowo, dzieci z grupy najmłodszej (2,5 – 3 lata)

 • pieluchy, jeśli nadal ich używacie
 • nocnik jeśli z niego korzystacie
 • smoczek, jeśli z niego korzystacie
 • kubek niekapek
 • krem na otarcia
 • chusteczki nawilżające

Prosimy, by dzieci ubierać stosownie do panujących w danym dniu warunków atmosferycznych, ponieważ często wychodzimy na zewnątrz.

ŻŁOBEK

 • pampersy / pieluchy
 • chusteczki nawilżające
 • krem na otarcia
 • ubranka na zmianę (jeden dodatkowy komplet)
 • buciki na zmianę lub skarpetki antypoślizgowe
 • zestaw do mycia zębów: szczoteczka, kubek, pasta
 • nocnik
 • smoczek
 • butelka / kubek niekapek

JAK OPŁATY

Reguły opłat w naszych placówkach są jasne i klarowne, a przedstawione szczegółowo zostały w zakładce OFERTA.

W ramach opłat obowiązkowa jest opłata adaptacyjna, a także miesięczna zryczałtowana opłata za pobyt dziecka, wyżywienie i zajęcia dodatkowe.

JAK ZABAWA

Zabawa to kwintesencja dzieciństwa. Wiemy o tym, jak ważna jest dla Waszych pociech. W Bajkowej i Tęczowej Krainie oprócz swobodnego czasu na zabawę – niezwykle ważnego w prawidłowym rozwoju dziecka mamy też czas wspólny na wszelkie zabawy kreatywne.

Każde zajęcia realizowane w ramach tygodniowych planów zajęć są zawsze prowadzone w formie zabawy, tak by były przyjemnością dla dzieci i tak, by dzieci kojarzyły Bajkową i Tęczową Krainę jako miejsce,  gdzie na nudę nie można narzekać.

JAK EDUKACJA

Edukacja w naszych placówkach jest niezwykle ważna. Dzieci mają możliwość uczestniczenia w szeregu zajęć dostosowanych do wieku i swojego rozwoju. Uczymy języków obcych (angielski, włoski – przedszkole) od najmłodszych lat, rozwijamy inne dziedziny wrażliwości u dzieci: prowadzimy zajęcia muzyczne, rytmiczne i plastyczne.

W przedszkolu realizowana jest podstawa programowa, adekwatna do wieku dziecka i zgodna z obowiązującymi przepisami. W żłobku organizujemy zajęcia tematyczne w oparciu o tygodniowe, autorskie plany pracy.

JAK INTEGRACJA

Pamiętamy o maluchach, które wymagają specjalnego wsparcia i większej uwagi. W naszych placówkach realizowany jest program w ramach WWR oraz kształcenia specjalnego w oparciu o stosowne oświadczenie lub opinię wydaną przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną.

Nasze placówki współpracują także z zaprzyjaźnioną poradnią psychologiczno-pedagogiczną, dzięki czemu zajęcia realizowane są na miejscu, a rodzice wraz z dziećmi nie muszą dodatkowo szukać odpowiedniej placówki w godzinach popołudniowych. Nasza kadra to także zespół wykwalifikowanych psychologów i pedagogów, w tym pedagogów specjalnych.

JAK FORMALNOŚCI

Formalności, jakie należy spełnić różnią się ze względu na uczestnictwo lub jego brak w projektach unijnych.

W ramach formalności należy podpisać umowę, zaakceptować nasz regulamin i statut, a także złożyć stosowne dokumenty [w przypadku uczestnictwa w projekcie]: zaświadczenie o urlopie macierzyńskim i powrocie do pracy, akt urodzenia dziecka, inne określone w konkretnym projekcie.

Jeśli dziecko wymaga WWR bądź specjalnego kształcenia, należy także dostarczyć oświadczenie lub opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej.

JAK PLAC ZABAW

Przebywanie na świeżym powietrzu to podstawa dobrego i zdrowego rozwoju. Spacery i zabawa to u nas codzienność w sezonie wiosna / lato / jesień / zima kiedy tylko pozwala na to pogoda. Wraz z dziećmi spacerujemy, wychodzimy poza obszar przedszkola na pobliskie place zabaw i do parku.

W przedszkolu, w duchu skandynawskim staramy się wychodzić każdego dnia, chyba że warunki atmosferyczne są mocno niesprzyjające!